وبلاگ

نحوه تزریق بوتاکس زیر چشم با جدیدترین متد

بوتاکس که اغلب به عنوان Botox Cosmetic یا نام پزشکی آن “Botulinum Toxin” شناخته می شود، دارویی است که وقتی به عضله تزریق می شود انقباضات آن را ضعیف می کند و باعث از بین رفتن چین و چروک می شود. بوتاکس به طور کلی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است و سال هاست که به عنوان یک روش مراقبت از پوست برای کمک به کاهش چین و چروک های صورت بین ابروها، پیشانی، گردن، خط لبخند، دهان و چشم ها استفاده می شود. بوتاکس چین و چروک های پویا یعنی چین و چروک های ناشی از حرکت را درمان می کند و به همین دلیل است که تزریق بوتاکس زیر چشم، یکی از روش ‌های عالی و محبوب برای درمان چین و چروک اطراف چشم و رفع سیاهی زیر چشم شناخته شده است.

تزریق بوتاکس معمولا به صورت تدریجی انجام می شود و معمولاً از 9 واحد یا بیشتر در هر طرف برای درمان این خطوط دور چشم استفاده می شود. همچنین می تواند خطوط اخم و گودی دور چشم را کاهش دهد و ظاهر ضد پیری مورد نظر بسیاری از بیماران را ایجاد کند. بوتاکس در هر ناحیه ای که تزریق می شود سه تا چهار ماه دوام می آورد و سپس برای حفظ نتیجه باید در این فواصل تکرار شود.

در ادامه این بخش، به طور اختصاصی در رابطه با تزریق بوتاکس صحبت کرده‌ایم و به شما خواهیم گفت که آیا تزریق بوتاکس زیر چشم واقعا موثر است یا نه !؟

نحوه تزریق بوتاکس زیر چشم

نحوه تزریق بوتاکس زیر چشم

نحوه تزریق بوتاکس زیر چشم

برای درک اینکه چگونه بوتاکس می تواند این مشکل را حل کند، اجازه دهید به عقب برگردیم و ببینیم که نحوه عملکرد بوتاکس به چه صورت است.

بوتاکس دارویی است (نوروتوکسین تزریقی) که سیگنال ‌های اعصاب به ماهیچه ‌ها را متوقف می‌ کند. وقتی عضلات صورت سیگنالی برای حرکت دریافت نکنند، شل می شوند. ماهیچه هایی که بوتاکس به آنها تزریق می شود عضلاتی هستند که با انقباض و حرکت مداومی که دارند، باعث ایجاد چین و چروک می شوند. بنابراین، هنگامی که این عضلات آرام هستند و یا با تزریق بوتاکس شل و آرام می شوند، پوستی که آنها را می پوشاند صاف تر و اساساً بدون چین و چروک دیده خواهد شد.

بوتاکس یک راه حل دائمی نیست. با گذشت زمان از بین می‌رود و تأثیر آن نیز کاهش می‌ یابد. این بدان معناست که سیگنال‌ ها بازیابی می ‌شوند و ماهیچه ‌ها دوباره شروع به منقبض شدن و حرکت می ‌کنند و پوست را به سمت خود می‌ کشند ؛ و در اینجا دوباره چین و چروک‌ها ظاهر می ‌شوند. اگر می خواهید نتایج خود را حفظ کنید، باید پس از چند ماه درمان دیگری دریافت کنید.

به طور کلی، بوتاکس برای به اصطلاح چین و چروک های پویا استفاده می شود؛ یعنی چین و چروک هایی که در اثر حرکت عضلات ایجاد می شوند. در واقع تزریق بوتاکس می تواند چین و چروک های زیر را کاهش می دهد:

 • چین و چروک پیشانی
 • چین و چروک بین ابروها (خط اخم)
 • چین و چروک پا کلاغی (در کنار چشم ها)
 • چین و چروک اطراف دهان

تزریق کنندگان ماهر و با تجربه نیز از بوتاکس به روش های دیگری استفاده می کنند که هنوز توسط FDA تایید نشده است. یکی از این موارد، تزریق بوتاکس زیر چشم است که برای درمان خطوط ریز استفاده می شود و یک امتداد درمانی مورد استفاده برای از بین بردن چین و چروک پا کلاغی در کنار چشم ها محسوب می شود.

بیشتر بخوانید : بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی

تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر موثر است؟

اگرچه تزریق بوتاکس زیر چشم مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیست، اما به یک روش رایج برای تزریق بوتاکس تبدیل شده است.

در این زمینه تعداد کمی از مطالعات اثربخشی بوتاکس تزریق شده در زیر چشم را بررسی کرده اند. در یک مطالعه، بیمارانی که علاوه بر ناحیه پنجه کلاغی در پلک پایین خود بوتاکس دریافت کردند، نتایج مثبتی را در مورد ناحیه زیر چشم خود نیز مشاهده کردند. این ممکن است به این دلیل باشد که بوتاکس باعث می شود پلک پایین پرتر به نظر برسد، که پس از آن منجر به کاهش ظریف در پف کردن این ناحیه می شود.

 

چه کسانی کاندیدای خوبی برای بوتاکس زیر چشم هستند؟

به طور کلی، الزامات خاصی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد. افرادی که تصمیم به تزریق بوتاکس می گیرند باید سالم و بالای 18 سال باشند. در این زمینه، “سالم” به این معنی است که هیچ بیماری جدی سلامتی یا بیماری مزمن عصبی عضلانی نداشته باشند. همچنین باید به سم بوتولینوم (Botulinum toxin)، ماده ای که بوتاکس از آن ساخته می شود، حساسیت نداشته باشند. از آنجایی که بوتاکس برای مردان روز به روز محبوب تر می شود، هم مردان و هم زنان کاندیدهای خوبی برای درمان بوتاکس هستند.

بوتاکس به ندرت فقط زیر چشم تزریق می شود. معمولا تزریق بوتاکس زیر چشم با تزریق بوتاکس برای چین و چروک های پنجه کلاغی همراه است.

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، لطفا از تزریق بوتاکس خودداری کنید. زیرا حوزه پزشکی اطلاعات کافی در مورد اثرات بوتاکس بر روی نوزادان متولد نشده و شیرده ندارد.

روش تزریق بوتاکس زیر چشم چگونه است؟

تمام مراحل بوتاکس سریع و ساده است. به عنوان یک روش غیر جراحی، بوتاکس نیازی به آمادگی یا زمان بهبود خاصی ندارد. انجام بوتاکس اغلب به عنوان “روش زمان ناهار” معروف است، زیرا می توانید در عرض نیم ساعت بعد از تزریق بوتاکس بیرون بروید!

برای تزریق بوتاکس زیر چشم، ابتدا به مطب یا کلینیک انژکتور یا پزشک خود می آیید، در مورد اهداف و انتظارات صحبت می کنید و یک برنامه درمانی را ایجاد می کنید. سپس متخصص زیبایی شما ممکن است از کرم بی حس کننده موضعی یا یخ برای بی حس کردن محل تزریق استفاده کند. سوزن هایی که استفاده می کنند ریز هستند. با این وجود، آنها سوزنی هستند و می توانند باعث ناراحتی شوند.

سپس متخصص زیبایی بوتاکس را به عضله مورد نظر تزریق می کند. برای این روش فقط دو یا چهار واحد بوتاکس در هر طرف تزریق می شود. اگر به طور مرتب تزریق بوتاکس را دریافت می کنید، می دانید که در مقایسه با سایر روش های درمانی مانند خطوط پیشانی و خطوط اخم بسیار کم است. دوزهای بالاتر در این زمینه ممکن است خطر عوارض را افزایش دهد، بنابراین بهتر است از دوزهای کم و اثبات شده استفاده کنید. پس از اتمام تزریق بوتاکس برای پنجه کلاغی و ناحیه زیر چشم، می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

 

نتیجه حاصل از تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر ماندگاری دارد؟

معمولا بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس و پس از خروج از مطب، نتایج را نخواهید دید، زیرا بوتاکس برای کار کردن به زمان نیاز دارد. اما لازم نیست خیلی منتظر بمانید. زمان شروع تاثیر بوتاکس حدود سه تا هفت روز است. این بدان معنی است که نتایج کامل در عرض یک هفته آشکار می شود. اگر نتایج را دوست دارید، باید با تزریق مجدد بوتاکس پس از چندین ماه، آنها را حفظ کنید. اثرات بوتاکس دائمی نیست و حدود سه تا چهار ماه باقی می ماند.

قبل و بعد تزریق بوتاکس زیرچشم

قبل و بعد تزریق بوتاکس زیرچشم

عوارض تزریق بوتاکس زیر چشم

بوتاکس یک دارو است و به همین دلیل می تواند عوارض جانبی داشته باشد. عوارض تزریق بوتاکس می تواند از خفیف و شایع تا مواردی که نیاز به پاسخ فوری پزشکی دارند متغیر باشد.

از جمله عوارض تزریق بوتاکس زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افتادگی چشم
 • بی حسی چشم
 • تورم پلک
 • مشکل در بستن چشم ها

سایر عوارض جانبی رایج بوتاکس عبارتند از:

 • خون ریزی
 • علائم آنفولانزا (سرگیجه، غش، ضعف عضلانی)
 • درد در محل های تزریق
 • کبودی و تورم
 • سردرد
 • گردن درد
 • حالت تهوع

اما به طور معمول، اکثر افراد تحت درمان هیچ عارضه جانبی ندارند. در صورت تداوم عوارض جانبی، فوراً با متخصص زیبایی یا پزشک خود تماس بگیرید.

 

 

کدام مشکلات زیر چشم با بوتاکس قابل درمان هستند؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس می تواند این مشکلات پوست اطراف چشم و زیر چشم را درمان و برطرف نماید:

سیاهی و تیرگی زیر چشم

بسیاری از افراد با افزایش سن دچار سیاهی زیر چشم می شوند و این یک بخش طبیعی از پیری است. زیرا پوست با افزایش سن شروع به نازک شدن می ‌کند، که باعث می ‌شود رگ ‌های خونی زیر چشم ‌ها بیشتر نمایان شوند و پوست زیر چشم تیره‌ تر دیده شود. برخی از افراد از نظر ژنتیکی مستعد ایجاد حلقه های سیاه زیر چشم هستند. معمولا برای درمان این تیرگی زیر چشم از تزریق بوتاکس استفاده می ‌شود. تزریق پرکننده های پوستی مانند Juvederm یا Restylane نیز ممکن است برای کاهش ظاهر سیاهی دور چشم توصیه شود.

 

پف زیر چشم

با افزایش سن، ماهیچه هایی که از پلک های شما حمایت می کنند به تدریج ضعیف می شوند و باعث می شوند که مقداری از چربی اطراف به داخل پلک شما منتقل شود. این مشکل می تواند پف کردگی یا ظاهر کیسه های زیر چشم را ایجاد کند. معمولا از بوتاکس و از پرکننده های پوستی برای ترکیب پف زیر چشم با قسمت بالایی گونه و پنهان کردن آن استفاده می شود.

 

تزریق بوتاکس زیر چشم قبل و بعد

قبل و بعد تزریق بوتاکس زیرچشم

قبل و بعد تزریق بوتاکس زیرچشم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.